Forum Pirotechniczne

Jest to forum poświęcone pirotechnice.

NIE MA TU KOMNAT ZAMKNIĘTYCH.

Znajdziesz tu przpeisy materiałów wybuchowych,których nie ma nawet na VmC!!!

Ogłoszenie

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za skutki używania opisanych tu przepisów! Wszystko robisz na własne ryzyko! Podane tu informacje są dostępne w internecie i wielu książkach,dostępnych w bibliotekach nie są więc czymś zakazanym. Należy pamiętać i mieć świadomość, że materiały pirotechniczne są niebezpieczne dla zdrowia i życia twojego jak i innych. Wszystko podane informacje są w celach edukacyjnych, dla miłośników chemii, a nie TERRORYSTÓW. Więc jeszcze raz się zastanów, czy na pewno chcesz ryzykować!

DOSTĘP DO DZIAŁÓW O MATERIAŁACH WYBUCHOWYCH PO ZALOGOWANIU


  • Index
  •  » Otrzymywanie...
  •  » jak zrobić pył Aluminiowy z foli aluminiowej za pomocą tarki/sokowi...

#1 2010-10-23 12:02:47

Admin

Administrator

7901141
Skąd: Bieslko
Zarejestrowany: 2010-07-30
Posty: 200
Punktów :   

jak zrobić pył Aluminiowy z foli aluminiowej za pomocą tarki/sokowi...

UWAGA!!! PYŁ ALUMINIOWY TO TRUCIZNA.UŻYWAMY MASKI I OTRZYMUJEMY GO NA ZEWNĄTRZ,BO BĘDZIE SIĘ UNOSIŁ DŁUGO PO OTZRYMYWANIU!!!

Sposób 1 :Folię aluminiową ubijamy w rurce jakimś kijem.Powstaje nam taki aluminiowy krążek.Ocieramy go na tarce i zbieramy pył.Przesiewamy go przez sitko/pończochę i gotowe.

Sposób 2:tniemy folię na kwadraty 4x4cm i wsypujemy do 2/3 wysokości sokowirówki.Włączamy ją i czekamy.Przesiewamy go przez sitko/pończochę i gotowe.


___________________________________________________________________________________

Im dłuższy lont,tym dłuższe paluszki

Offline

#2 2015-10-15 18:35:49

piotr

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-08-27
Posty: 3
Punktów :   

Re: jak zrobić pył Aluminiowy z foli aluminiowej za pomocą tarki/sokowi...

Hmmmm, ja kupiłem pół kilo proszku z aluminum, po przesianiu przez sitko albo nawet przez rajstopy nic kompletnie się nie dzieje a używem w popularnym FB czyli kcl03 z Al i troszke siarki do smaku . Czemu się nie spala czy to dlatego że nadal jest zbyt słabo rozdrobniony? Czy efekt bedzie lepszy jak zmiele w młynku do kawy??? Prosze o szybką pomoc. FB na magnezie wychodzi mi bdb tylko że magnez jest 150mesh i nie wiem jak mogę uzyskać taki efekt przy AL żeby się w FB spalało i pykło na dobre petardy...

Offline

  • Index
  •  » Otrzymywanie...
  •  » jak zrobić pył Aluminiowy z foli aluminiowej za pomocą tarki/sokowi...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.brudzen.pun.pl www.server123.pun.pl www.szkolaras.pun.pl www.gorakalwariasociety.pun.pl www.bassteam.pun.pl